Strona główna -> "Tym, którzy spełniali marzenie o wolności …"

• "Tym, którzy spełniali marzenie o wolności …"
  • 10 listopada 2015r. w Zespole Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu odbył się apel upamiętniający 97 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.
  • Uczniowie klasy I TUiSEO pod opieką wychowawczyni Agnieszki Biega przygotowali przedstawienie opowiadające o dziejach Polski.
  • Po wniesieniu sztandaru i uroczystym odśpiewaniu hymnu narodowego, uczciliśmy pamięć poległych w czasie I wojny światowej minutą ciszy. Następnie głos zabrali wicedyrektorzy: Pan Dariusz Radziulewicz oraz Pan Robert Płatosz. Profesorowie wprowadzili uczniów w nastrój refleksji i zadumy.
  • Klasa I TUiSEO w ciekawy sposób ukazała nam przeżycia Polaków w czasie niewoli. Podczas występu nie zabrakło gry aktorskiej, recytacji i śpiewu. Pierwszoklasiści stanęli na wysokości zadania - zaprezentowali wysoki poziom artystyczny, czego wyrazem były gromkie brawa.
  • Z pewnością nigdy nie zapomnimy o 123 latach niewoli, kiedy nasi rodacy oddawali życie za naszą wolność i niepodległość naszej ojczyzny.

Wioleta Aftyka