Strona główna -> Orszak Trzech Króli z naszymi uczniami

• Orszak Trzech Króli z naszymi uczniami
  • 6 stycznia 2016r., po raz czwarty, uczniowie naszej szkoły brali udział w Orszaku Trzech Króli w Giżycku. Tradycyjnie już wystąpiliśmy w rolach Aniołów i Diabłów i krążyliśmy wśród uczestników ulicznych jasełek.  Diabły kusiły „złymi lizakami”, natomiast  Anioły namawiały najmłodszych do wyboru dobra i wręczały dzieciom słodkie niespodzianki.

Pięknymi Aniołami byli: Ela Banach (IV TIŚ),  Milena Rakowska (IV TIŚ) oraz Andrzej Jagiełka (IV TEO). Do złego kusiły Diabły, których przedstawiali: Agnieszka Czarzasta (II TB), Kamil Sosnowski (IV TIŚ) i Michał Santo (III TIK). Wesołe uśmiechy, a czasami zaskoczenie i  zdumienie można było zauważyć na twarzach dzieci i dorosłych. Przy żywej stajence na placu Piłsudskiego wszyscy mogliśmy posłuchać kolęd oraz włączyć się w ich śpiewanie.  Z darami do narodzonego  Jezusa przybyli Trzej Królowie, w których wcielili się  burmistrz Giżycka, wójt gminy Giżycko i starosta giżycki. Na zakończenie Biskup Diecezji Ełckiej ks. Romuald Kamiński udzielił zebranym błogosławieństwa.

Panie Violetta Arian, Krystyna Piotrowska i Grażyna Nerek czuwały, by w naszych koszyczkach nie zabrakło słodkich nagród dla dzieci.

Agnieszka Czarzasta