Strona główna -> NASI UCZNIOWIE W OGÓLNOPOLSKIM FINALE OLIMPIADY WIEDZY I UMIEJETNOŚCI ROLNICZYCH

• NASI UCZNIOWIE W OGÓLNOPOLSKIM FINALE OLIMPIADY WIEDZY I UMIEJETNOŚCI ROLNICZYCH
  • W tym roku już po raz czterdziesty na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie odbywał się etap okręgowy Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. To jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy i umiejętności praktycznych organizowanych w naszym kraju. Zespół Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w tych olimpijskich zmaganiach reprezentowali: Grzegorz Nowicki i Robert Malinowski w bloku agrobiznes, Dominika Szczygieł, Adrianna Ilnicka
    i Anna Załuska w bloku architektura krajobrazu, Krystian Kordowski w bloku produkcja roślinna
    i Konrad Kuźmicki w bloku produkcja zwierzęca.

Troje z uczniów znalazło się w grupie finalistów, uzyskując tym samym indeks na uczelnię wyższą. Największymi osiągnięciami mogą pochwalić się dziewczęta z bloku architektura krajobrazu. W tym bloku I miejsce zajęła Anna Załuska, a III Dominika Szczygieł. Z kolei w bloku agrobiznes IV miejsce zajął Grzegorz Nowicki. Ta ekipa będzie reprezentowała nasza szkołę i cały okręg olsztyński na eliminacjach centralnych w czerwcu w Trzciance koło Poznania.

Zdobycie trzech wysokich lokat przez naszych uczniów pozwoliło szkole zająć III miejsce w rankingu szkół biorących udział w eliminacjach okręgowych OWiUR.

Dobre noty w zmaganiach konkursowych odnotowali nie tylko uczniowie startujący w Olsztynie. Blok ochrona i inżynieria środowiska realizowany był w okręgu poznańskim. I tam – do Trzcianki koło Poznania – udało się dwóch uczniów: Michał Santo i Adrian Dręczewski. Obaj chłopcy poprzez zdobycie IV i VI miejsca zakwalifikowali się na eliminacje centralne.

Tym samym, pięcioro naszych uczniów zawalczy o tytuł finalisty eliminacji centralnych. Oby wiadomości z najwyższego etapu OWiUR były równie pomyślne.

A