Strona główna -> Wycieczka po gospodarstwach agroturystycznych

• Wycieczka po gospodarstwach agroturystycznych
  • Dnia 28.05.2012r. uczniowie ZSKŚiA uczestniczyli wycieczce dydaktycznej po gospodarstwach agroturystycznych na Mazurach.

Pierwszym punktem programu był wyjazd do gospodarstwa państwa Melnik w miejscowości Nowy Harsz na jeziorem Dargin. Gospodarstwo ma charakter typowo wypoczynkowy. Turyści przyjeżdżający do ,,Melnika” rezerwują sobie pobyt ze względu na miłą obsługę oraz spokój i piękno natury. Właściciele sami przygotowują swojskie jedzenie. Część żywności jest pozyskiwana ze zwierząt, które są hodowane nieopodal gospodarstwa. Oprócz tego ich specjalnością jest wykonywanie rzeźb z drewna, które upiększają teren oraz przygotowywanie smakowitych nalewek prze gospodynię. Właściciele organizują turystom różnorodne atrakcje: jazda konna, spływy kajakowe, nauka żeglowania, sporty extremalne, nordic wal king, snowkiting, bojery, kuligi.

Następnym obiektem, był pensjonat w Kietlicach, którego właścicielem jest p. Zbigniew Sawicki. Jest to były folwark sztynorcki, położony na zachodnim brzegu jeziora Mamry. W odróżnieniu od gospodarstwa agroturystycznego jest tu wyznaczone miejsce na pole campingowe i namiotowe oraz przystań dla jachtów. Jest to idealne miejsce dla wędkarzy, żeglarzy oraz miłośników przyrody. Wśród atrakcji, które oferuje pensjonat jest: off – road, paintball, regaty, wędkarstwo, wioślarstwo, wycieczki rowerowe, wspinaczka po ściance.

Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w Centrum Kultury Ludowej w Węgorzewie. Gromadzone są tu eksponaty z obszaru Warmii i Mazur oraz terenów macierzystych dzisiejszych mieszkańców tego regionu. Odbywają się tam również zajęcia ceramiczne, tkackie oraz kwiaciarskie.

Podczas wycieczki uczniowie zdobyli wiele informacji na temat gospodarstw agroturystycznych oraz zasad ich prowadzenia. Uświadomili sobie, że chociaż technika rozwija się w bardzo szybkim tempie, to ludzie zawsze chętnie będą wracać na łono natury. Zawsze będą chętni, aby wyjechać z zatłoczonego miasta w zaciszne miejsce, gdzie można się zrelaksować, a czas płynie dużo wolniej…

Dominika Metka

Justyna Wielgus